logo Edgewell personal care
7

Udržitelnost v Edgewellu

2. 12. 2022

Společnost Edgewell má velmi zodpovědný přístup v oblasti udržitelnosti a klade si velké nároky, které se upínají k firemním cílům pro rok 2030. Kromě projektů přímo spojených s udržitelnou produkcí a balením našich výrobků se zaměstnanci Edgewellu mohou účastnit aktivit podporujících životní prostředí. Jednou z takových akcí, která je už skoro tradiční, je úklid Komáří vížky, který se koná během září a zapojily se už i děti zaměstnanců. Další týmovou aktivitou na podporu životního prostředí, kterou společnost v roce 2022 podnikla, byla podpora repatriace lososa v českých řekách ve spolupráci s externím konzultantem Envirocont (projekt zaštiťuje společnost Beleco). Zástupci naší společnosti se vydali do Českého Švýcarska a vypouštěli plůdky lososů do řeky Kamenice. Po velkém srpnovém požáru jsme chtěli podpořit revitalizaci škod v NP, a tak bylo navázáno na naši předešlou spolupráci. Společně s představitelem NP České Švýcarsko, Ing. Salovem, byla zorganizována akce „Úklid lesa po požáru“, resp. turistické cesty na Pravčickou bránu.

O tyto naše společné projekty udržitelnosti jsme se za pomoci vytvořené vizualizace chtěli podělit také s našimi kolegy a výsledek je k vidění na stěně v naší zelené zasedací místnosti.

Další vizualizaci související s životním prostředím a udržitelností můžete vidět na nástěnce naproti jídelně, kterou má na starosti oddělení Packaging Engineering včetně nově přidané mapy životního cyklu výrobku, která byla v říjnu prezentována v rámci konference pro životní prostředí v Litoměřicích zástupcům dalších výrobních společností jako inspirativní příklad v rámci udržitelnosti. Na udržitelnost je kladen důraz u všech typů balení, která používáme v našem závodě. Pro přehlednost jsou materiály rozděleny barevně podle toho, do jakého kontejneru patří při třídění odpadu.

V případě využívaní papíru je pro balení používán jen recyklát. Pulp traye (tzv. nasávaná kartonáž) jsou vyráběny ze 100% recyklátu a tento materiál je zároveň 100% recyklovatelný a rozložitelný. Pro výrobu karet je používán 91,5% recyklát, který je vyráběn ze sběrového papíru. Výrobní proces recyklátu je sledován v rámci certifikace FSC. Do modrého kontejneru patří také celulóza, která slouží k výrobě fólie a kterou používáme na okénko u krabiček z recyklovaného materiálu. Celulóza je v přírodě velmi dobře odbouratelná látka a její původ najdeme ve stěně rostlinných buněk.

Pro výrobu plastových balení nebo jednotlivých komponent jsou používány různé druhy
recyklovatelného plastu. 100% recyklát PET je používán pro výrobu blisterů. 55% „biobased“ polypropylen slouží k výrobě fólie, kterou ve výrobě používáme pro balení do pytlíků a 60% recyklát polypropylenu je používán při výrobě handlů.

Jako poslední je používaná „upcyklovaná“ ocel ze 70 %, která je používána pro výrobu břitů. Podrobněji jsou jednotlivé materiály popsány i s příklady druhů balení na nástěnce.

Šárka Stehlíková, Facility Administrator a Lenka Vybíralová, Packaging Project Coordinator

Edgewell pomáhá

Další doporučené články

5. 3. 2024
Cup of companies 2024

V lednu proběhl již 16. ročník turnaje ve futsalu pro firmy a instituce, kterého jsme se účastnili. Turnaj byl skvělou příležitostí […]

15. 1. 2024
Mikuláš na návštěvě v Edgewellu

V prosinci bylo u nás v Edgewellu opravdu živo. Jako první měli ti, kteří byli 5. 12. v práci, jedinečnou příležitost potkat Mikuláše, […]

10. 1. 2024
Vánoční večírek 2023

Velkolepou akcí minulého roku, kterou si budeme nepochybně ještě dlouho pamatovat, je vánoční večírek, který byl skutečně cestou zpět do […]

menu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram